x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Bitlis’in Ahlat ilçesinde faaliyet gösteren Kalebağı üretim tesislerine Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Cengiz ŞAHİN, Meclis Başkanı Sayın İhsan BAKIRHAN, Meclis Üyesi Sayın Muhsin HACIYUSUFOĞLU ve Genel Sekreterimiz Sayın Rahime YILMAZ ACET tarafından ziyaret edildi.

Buradaki üretim ve işleyiş hakkında bilgi alan Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Cengiz ŞAHİN, Meclis Başkanı Sayın İhsan BAKIRHAN, Meclis Üyesi Sayın Muhsin HACIYUSUFOĞLU ve Genel Sekreterimiz Sayın Rahime YILMAZ ACET yaptıkları ortak açıklamada “Bölgemiz ve özellikle Bitlis ilimiz hammadde bakımından oldukça zengin ve aynı zamanda tarıma elverişli bir yer. Cesaretinizden dolayı sizleri takdir ediyoruz. Burada üretilen ürünlerin il dışına pazarlandığını görmek oldukça güzel. Bu gibi tesislerin daha da çoğalması gerekir. Kalebağı’nın diğer üreticilerimize ve sanayicilerimize örnek olmasını temenni ediyoruz. Bitlis’in artık tüketen değil üreten bir il olmasını istiyoruz. Eş değer de veya daha iyi hizmet ve mal üretimi yapacak her tesise desteğimiz sürecektir. Bir defa daha sizleri takdir eder başarılarınızın devamını dilerim” şeklinde açıklama yaptı.

Kalebağı firması yöneticileri ise, “Biz burada modern bir tesis kurduk. Maddi anlamda sıkıntılar içinde bulunsak da yeni bir firma olarak bunların üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Bütün belgelerimizi almış sağlık açısından hiçbir sorunu olmayan halkımıza güvenerek sunabileceğimiz ürünler üretiyoruz. Biz burada şalgam suyu, limonata, limon sosu, nar ekşili sos, üzüm sirkeli sos, elma sirkeli sos, turşu üretimi için ham madde üretiyoruz. Ürünlerimizin ham maddelerini var ise kesinlikle ilimizden sağlıyoruz. Bu anlamda hem ilimizin ekonomisine katkı sağlamış oluyor hem de hammadde ve ürünler hak ettiği değeri almış oluyor. Bizlere göstermiş olduğunuz ilgi alaka ve ziyaretiniz için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu ziyaretle bizleri onurlandırdınız. Tekrar tekrar teşekkür ederiz” şeklinde konuştular.

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası olarak Kalebağı Firmasına başarılar dileriz. Bu ve buna benzer tesislerin ilimizde çoğalması için tesislerine Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası olarak firmalarımızın yanında olduğumuzu belirtmek isteriz.

Paylaş