x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) Başkanı Bilal Dağdağan, Odamız yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Turizm ve Tanıtma Platformu (TUTAP) Genel Başkanı Fikret Yıldız’ı ziyaret etti.

Çeşitli programlara katılmak ve ziyaretlerde bulunmak üzere Ankara’da bulunan Oda Başkanımız Bilal Dağdağan, TATSO Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda TUTAP Bitlis Temsilcisi Cengiz Şahin,  Yönetim Kurulu Sayman Üye M. Reşit Gücü ve Genel Sekreter Rahime Yılmaz Acet ile birlikte kısa bir süre önce Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) ile yapılan tanıtım protokolü kapsamında ilimiz genelinde tanıtım programı çekimlerini gerçekleştiren TUTAP’ın Ankara’da ki genel merkezine ziyarette bulundu.

TUTAP Genel Başkanı Fikret Yıldız ve TUTAP Genel Başkan Yardımcısı Şerife Karacabay tarafından karşılanan TATSO heyeti Bitlis’in tanıtımına katkı sunacak olan tanıtım programlarının çekimi dolayısıyla TUTAP ekibine teşekkürlerini iletti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TUTAP Genel Başkanı Fikret Yıldız, Bitlis’te yaptıkları çekim süresinde özelikle TATSO’nun göstermiş olduğu misafirperverlikten son derece memnun kaldıklarını ifade ederek, adeta bir açık hava müzesi konumunda olan Bitlis’in yapılan çekimlerle daha da tanınacağını belirtti.

Gerek Bitlis’in tanıtımı için ve gerekse Ahlat Selçuklu Mezarlarının UNESCO geçici listeden asıl listeye alınması için  TUTAP olarak ellerinden gelen desteği sunacaklarını kaydeden Yıldız, yapılacak girişimlerle Bitlis’in kısa sürede hak ettiği konuma geleceğini ifade etti.

Bitlis’in tanıtımına sundukları katkılardan dolayı TUTUP ekibine teşekkürlerini sunan Oda Başkanımız Bilal Dağdağan ise, TATSO olarak Bitlis ve ilçelerinin tanıtımı için her zaman ellerini taşın altına koydukları dile getirdi.

Bitlis’in tanıtımı için şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye hazır olduklarını kaydeden Oda Başkanımız Bilal Dağdağan, tanıtım seferberliğine verdiği desteklerden ötürü Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) Başkanı Ahmet Eren’e de teşekkürlerini iletti.

Paylaş