x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

T.C. KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ İŞLETMELERİ GELİŞTİRME VE DESTEKLEME DAİRESİ BAŞKANLIĞI KOBİ FİNANSMAN DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAN BİLDİRİLMİŞTİR.

2016 Yılı Acil Destek Kredisi Programına ilişkin başvurular 28.06.2016 tarihinden itibaren http://kredikosgeb.gov.tr adresinden alınmaya başlanmıştır.

01.01.2015 tarihinden itibaren ülkemizde yaşanan doğal afetler (sel, su baskını, zelzele, büyük kuraklık, anormal şiddetle fırtına) genel grev, yangın, halk hareketleri, terör vb. durumlardan etkilenen ve bu durumu ile ilgili resmi makamlardan belgeleyen, KOSGEB veri tabanı’na kaydı onaylı, imalat sanayinde faaliyette bulunan işletmelere uygun koşullarda finansal destek sağlanması amacıyla “2016 Yılı Acil Destek Kredisi Protokolü” imzalanmıştır.

                Bahse konu Acil Destek Kredisi Programı;

–          İşletme başına üst limiti 100.000 TL,

–          Sıfır (0) faizli,

–          İlk 12 (on iki) ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde ödemeli toplam 36 (otuzaltı) ay vadeli, olarak uygulanacaktır.

Programdan yararlanmak isteyen işletmeler, protokole taraf Akbank T.A.Ş, Denizbank A.Ş, Şekerbank T.A.Ş, Garanti Bankası A.Ş., Halk Bankası A.Ş., Vakıfbank Bankası T.A.O. ve Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. şubelerine başvuruda bulunabileceklerdir.

İşletme başına 25.000 TL olan faiz payı bedelinin tamamı KOSGEB tarafından ödenecektir.

Önemle duyurulur.

Abdullah KARAOSMANOĞLU

Daire Başkanı Vekili

Paylaş