x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Sayın Üyemiz,

Okul öncesi eğitim ve zorunlu eğitim kapsamında bulunan öğrenciler ile kreş, gündüz bakımevleri ve çocuk kulüplerine devam eden çocukların taşıma faaliyetlerinin düzenli ve güvenli hale getirilmesi amacıyla hazırlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliği 25.10.2017 tarihli ve 30221 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Buna göre 03.09.2020 tarihinden itibaren okul servis araçlarını kullanan şoförlerin MYK mesleki yeterlilik belgesine sahip olması zorunlu hale getirilmiştir.

Üyelerimizin söz konusu belgeyi alabilmesi için Odamız ve TOBB MEYBEM iş birliğinde ilgili Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavlarını düzenleyecektir.

Sınav ücreti aşağıda belirtilmektedir.

Servis Aracı Şoförü Seviye 3 – 610 TL

Sınavlarda başarılı olup, belge almaya hak kazanan katılımcılardan ayrıca 150 TL belge masraf ücreti tahsil edilecektir.

Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarına katılmak isteyen Üyelerimizin ekte yer alan başvuru formunu doldurarak, ön taleplerini 31.08.2020 tarihine kadar Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası info@tatso.org.tr mail adresine ulaştırmaları veya elden teslim etmeleri hususunu bilgilerinize sunarız.

Başvuru ve kayıt işlemlerinin tamamlanabilmesi için, aşağıdaki dokümanların Odamıza gönderilmesi gerekmektedir:

– Islak İmzalı Başvuru Formu İndirmek için tıklayınız

– 1 adet fotoğraf

– Kimlik fotokopisi

– Dekont (sınav programının kesinleştirilmesi için gerekmektedir)

Saygılarımızla,

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası

Paylaş