x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

T.C. Ticaret Bakanlığı dijital dönüşüm çalışmaları kapsamında, www.turkiye.gov.tr üzerinde “Ortak / Yetkili Olunmasına Yönelik Kısıtlama İşlemleri (MERSİS)” e-devlet hizmeti 30.12.2021 tarihinde devreye alınmıştır.

Vatandaşlarımız söz konusu hizmeti kullanarak, MERSİS’te başlatılan şirket veya işletme kuruluş ya da değişiklik başvurularında ortak veya yetkili olarak eklenmelerinin engellenmesini teminen, artık kendi e-devlet hesapları üzerinden kimlik numaraları üzerine anlık olarak kısıt koyabilecekler, yine bu hizmeti kullanarak daha önce ekledikleri kısıtı kaldırabileceklerdir.

Nasıl Yapılır.

  1. E-Devlete Girin
  2. Ortak / Yetkili Olunmasına Yönelik Kısıtlama İşlemleri (MERSİS) arama alanına yazın.
  3. Gelen ekrandan, resim1 de görüldüğü şekilde adınıza şirket ortaklığı veya yetkili atamasının olmasını istemiyorsanız ilgili kutucukları işaretleyip devam tuşuna basın.
  4. Gelen ekrandan, resim2 de görüldüğü şekilde “Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum ve kabul ediyorum” kutucuğunu işaretleyiniz. Daha sonra “Devam Et” tuşuna basın.
  5. Başvurunuz onaylanmış durumdadır. Resim3
  6. Kısıtlamayı kaldırmak istediğiniz zaman “Ortak / Yetkili Olunmasına Yönelik Kısıtlama İşlemleri (MERSİS) arama alanına yazın. Resim4 de görüldüğü şekilde “Kısıt Kaldır veya Kısıt Koy” tuşuna basarak kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.
Paylaş