x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizce (TOBB) başlatılan tablet dağıtım kampanyası kapsamında odamıza bağlı Tatvan, Ahlat ve Adilcevaz ilçelerimizdeki ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere toplam 75 adet Klavyeli Tablet bilgisayar hediye edildi.

TOBB’un katkılarıyla yürütülen kampanya kapsamında 55 adedi TOBB tarafından, 20 adedi ise odamız tarafından satılan alınan toplam 75 adet Klavyeli Tablet bilgisayar öğrencilerimize dağıtılmak üzere protokolle Tatvan, Ahlat ve Adilcevaz ilçe milli eğitim müdürlüklerine teslimi sağlandı.

Tatvan’daki ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılacak Tablet bilgisayarların teslimi için Tatvan İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Yüzer’i ziyaret eden Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Sayın Bilal Adabağ, 45 adet tableti protokolle İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Yüzer’e teslim etti.

Odamız Yönetim Kurulu Üyeleri Süleyman Aydoğdu ve İsmail Alkoç ise Ahlat ve Adilcevaz ilçe milli eğitim müdürlerini ziyaret ederek 6’sı Adilcevaz ve 15’i de Ahlat olmak üzere 21 adet tabletin teslimini sağladı.

Geleceğin güvencesi olarak gördükleri gençlerin eğitimini önemsediklerine vurgu yaparak yapan Oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ, TATSO olarak TOBB’un da katkılarıyla odamıza bağlı Tatvan, Ahlat ve Adilcevaz ilçelerimizdeki ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere toplam 75 adet Klavyeli Tablet bilgisayar hediye edildiğini söyledi.

Oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ, “TATSO olarak bir yandan ilimizin ekonomisini büyütmeye çalışırken, bütün çocuklarımızın eğitim ve öğretim programlarına erişebilmeleri için eğitime yatırım yapmayı da ihmal etmedik. TOBB öncülüğünde başlatılan tablet dağıtım kampanyası kapsamında odamıza bağlı Tatvan, Ahlat ve Adilcevaz ilçelerimizdeki ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere toplam 75 adet Klavyeli Tablet bilgisayar hediye aldık. Almış olduğumuz bu tabletleri öğrencilerimize dağıtılmak üzere ilgili ilçe milli eğitim müdürlüklerimize ulaştırdık. İnşallah bu tabletler sayesinde ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz pandemi süreci ve sonrasında derslerini daha yakından takip edebilecekler. Ben bu vesile katkılarından dolayı TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ediyor, tabletlerin öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” Diye konuştu.

Paylaş