Odamızdan 800 Öğrenciye Giyim Yardımı Desteği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) katkıları ile odamız tarafından ihtiyaç sahibi 800 öğrenciye kışlık mont yardımında bulunuldu.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahibi öğrencileri unutmayan Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası, odaya bağlı Tatvan, Ahlat ve Adilcevaz ilçesindeki ihtiyaç sahibi öğrencilere mont desteği sağladı. Odamız yönetim kurulu ve meclis üyelerinin koordinesinde dağıtımı gerçekleştirilen dağıtımlar kapsamında odamıza bağlı Tatvan, Ahlat ve Adilcevaz ilçelerindeki ilk ve ortaokullarda öğrenim gören ihtiyaç sahibi toplam 800 öğrenciye kışlık mont yardımında bulunuldu.

İhtiyaç sahibi öğrencilere yönelik gerçekleştirilen yardım ile ilgili bilgi veren Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bilal Adabağ, TATSO olarak bu yılda öğrencilere yönelik yardım faaliyeti gerçekleştirdiklerini söyledi.

TOBB’un katkıları ile gerçekleştirilen yardım faaliyetleri kapsamında geçen yılda 700 öğrenciye ve okullara kırtasiye malzemesi desteği sunulduğunu anımsatan Oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ,  “Yardımları odamıza bağlı Tatvan, Ahlat ve Adilcevaz ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerimizden almış olduğumuz listeler doğrultusunda yaptık. Bu kapsamda geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak adına bu üç ilçemizde bulunan köyler dahil olmak üzere ilk ve ortaokullarda öğrenim gören ihtiyaç sahibi toplam 800 öğrencimize kışlık mont yardımında bulunduk.  Bu manada; zor şartlar altında eğitimlerini sürdüren öğrencilerimiz için ne yapsak azdır. Bu sebeple oda olarak bizler inşallah her yıl imkanlarımız ölçütünde bu destekleri sunmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle öncelikle bu yardımları ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırmamıza katkı sunan sağlayan TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu başta olmak üzere TOBB yönetimine, ayrıca yardımların yerlerine ulaşmasında emeği geçen odamız yönetim kurulu ve meclis üyelerine ile tüm çalışma arkadaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Read Previous

“Usta Öğreticilik” Belge Dağıtım Töreni Düzenlendi

Read Next

Oda Başkanımızdan “Mevlid Kandili” Mesajı

Tıkla, Destek Al
Nasıl yardımcı olabilirim ?
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz ?