x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Her yıl 24 Şubat – 2 Mart tarihlerinde kutlanan Vergi Haftası münasebetiyle Bitlis Defterdarı Ferit Özçelik, Bitlis Vergi Dairesi Müdürü Necdet Özlü, Tatvan Vergi Dairesi Müdürü Volkan Pesen, birim müdürleri ve kurum çalışanları ile birlikte odamıza ziyarette bulundu.

Defterdarlık ve Vergi Dairesi heyeti ziyaret kapsamında Odamız Meclis Başkanı Rıdvan Kökel, Odamız Meclis Üyeleri İhsan Ertekin ve Cengiz Şahin ile Odamız Genel Sekreteri Rahime Yılmaz Acet ile bir araya geldi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Odamız Meclis Başkanı Rıdvan Kökel, heyetin Vergi Haftasını tebrik etti.

Sohbet havasında geçen ziyarette Odamız Meclis Başkanı Rıdvan Kökel, Vergi konusunda sade bir sistemin uygulanmasının daha sağlıklı olacağına dikkat çekerek, “Ziyaret vesilesiyle öncelikle Vergi Haftasını bir kez daha kutluyor ve yine bu ziyaret vesilesiyle Vergi konusundaki bir takım sorunları da dile getirmek istiyorum. Bu manada öncelikle kafa karışıklığının önüne geçilmesi noktasında daha sade bir vergi sisteminin getirilmesinin daha doğru olacağı kanısındayım. Şuan ki vergi sistemimizde akıllarda birçok soru işareti kalmasının yanı sıra kafa karışıklığına neden olmaktadır. Bunun yanı sıra KDV tevkifatı ve stopajın tamamen kaldırılmasını istiyoruz. Bu vesileyle 30. Vergi Haftasını kutluyor, mükelleflerimizin bol kazançlı bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum.” diye konuştu.

Bitlis Defterdarı Ferit Özçelik ise dilek ve temennilerden ötürü teşekkürlerini ileterek, iletilen taleplerin ilgili yerlere ulaştırılması noktasında takipçisi olacaklarını ifade etti.

Paylaş