x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odamız ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Bitlis İl Müdürlüğü arasında “işbirliği protokolü” imzalandı.

Vatandaşlarımızın KOSGEB ile alakalı iş ve işlemlerinin hızlandırılması ve vatandaşlar açısından takibinin kolaylaştırılması amacıyla gerçekleştirilen protokol kapsamında “işbirliği protokolü” imzalandı. KOSGEB Bitlis İl Müdürlüğünde gerçekleştirilen protokol sayesinde bundan sonra KOSGEB ile ilgili bazı iş ve işlemler KOSGEB Bitlis İl Müdürlüğüne gitmeye gerek kalmadan odamızda gerçekleştirilebilecek.

Düzenlenen “İşbirliği protokolü” imza töreninde konuyla ilgili açıklamada bulunan KOSGEB Bitlis İl Müdürü Cevat Kaya, protokolün önemine vurgu yaparak hayırlı olmasını diledi.

İmzalanan protokol kapsamında KOSGEB ile alakalı bazı iş ve işlemlerin yürütülmesi ve takibi konusunda Tatvan Ticaret ve Sanayi Odamızın yetkilendirildiğini ifade eden Kaya, “İmzalamış olduğumuz bu protokolümüzün amacı;              Bitlis ve ilçelerindeki işletmelere verilecek olan KOSGEB hizmet ve desteklerinin yaygın, etkin ve koordinasyon içinde sunulmasını sağlamaktır. Bu anlamda; Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası ile oda bünyesinde KOSGEB temsilcilik ofisi kurulması konusunda “işbirliği protokolü” imzalandık. Protokol ile birlikte Esnaflara desteklerin duyurulması, KOSGEB’in rehberlik hizmetleri, esnafların bilgilendirilmesi, destek işlemleri ve başvuruşların son durumları hakkında bilgi edinilmesi, KOBİ beyannamelerinin son durumları ve güncellemeleri gibi bazı konularda Tatvan Ticaret ve Sanayi Odasının belirlediği bir personele yetki verdik. Bu konularda artık Tatvan’da işletme sahipleri ve esnaflar Bitlis’e kadar gelmek zorunda kalmayacaklar. Bu konuda, bütün donanım ve destekleri sağlayan oda yönetimine teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası olarak yeni bir hizmete daha imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Odamız Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Şahin ise, protokolün hayırlı olmasını diledi.

TATSO olarak her zaman yeniliklere açık bir oda olduklarını ifade eden Odamız Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Şahin, Şahin, “TATSO olarak her zaman yeniliklere açık bir oda olduk. Bu gün imzaladığımız protokol ile de hizmet ve yeniliklerimize bir yenisini daha eklemiş olduk. Bu kapsamında odamız bünyesinde oluşturacağımız KOSGEB temsilcilik ofisi sayesinde artık gerek üyelerimiz ve gerekse yeni genç girişimci adayları Bitlis’e kadar gitmek zorunda kalmayacaklar. Odamızın yetkili kılındığı KOSGEB ile alakalı tüm iş ve işlemlerini odamız aracılığıyla hızlı bir şekilde tamamlayabilecek ve aynı zamanda takibini sağlayabileceklerdir. Bu manada önemli bir hizmete daha imza attığımıza inanıyorum.  Bu vesile ile bu hizmetin hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Yapılan açıklamaların ardından Odamız Meclis Başkanı Rıdvan Kökel, Odamız Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Şahin ve KOSGEB Bitlis İl Müdürü Cevat Kaya’nın katılımıyla odamız ve KOSGEB Bitlis İl Müdürlüğü arasında “İşbirliği protokolü” imzalandı.

Paylaş