x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Bilal Adabağ, Ülkemiz Savunma Sanayisinde kullanılan ürünlerden biri olan fiber karbon malzemesinin ülkemizde üretiminin sağlanmasına katkı sunulması amacıyla girişimlerde bulundu.

Girişimler neticesinde ilk olarak yurt dışında bu alanda üretim gerçekleştiren bir firma ile görüşmeler gerçekleştiren Oda Başkanımız Bilal Adabağ, daha sonra ise Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı sn. Hasan Büyükdede ile bu konuda telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Oda Başkanımız Bilal Adabağ’ın girişimleri ve Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede ile yapılan görüşme ve istişareler neticesinde AR-GE laboratuarı Kanada’da prepreg malzeme üretim tesisi ise Tunus’ta bulunan ve firma ile Türkiye’de yatırım ve üretim yapılması noktasında irtibat sağlandı.

Görüşmeler neticesinde Oda Başkanımız Bilal Adabağ, Yatırımcı firmayı temsilen firmanın Tunus Fabrika Yetkilisi Bay Khaled Yahyaouı, ülkemizde bu alanda çalışma yürüten Saha İstanbul Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği Genel Sekreteri İlhami Keleş ve alanında uzman bir ekibin katılımıyla İstanbul’da toplantı gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen toplantıya insansız hava araçları üretiminde milli gururumuz olan Baykar şirketinden yetkililer de toplantıya telekonferans ile katılım sağladı.

Toplantı neticesinde; Savunma Sanayisinde kullanılan ürünlerden olan fiber karbon malzemesinin ülkemizde üretiminin sağlanması noktasında oldukça verimli bir toplantı gerçekleştirilmiş oldu.

Paylaş