Oda Başkanımızdan Nevşehir TSO Başkanı Parmaksız’a ziyaret

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) Başkanımız Sayın Bilal Adabağ, Nevşehir ziyaret programı kapsamında Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arif Parmaksız’ı ziyaret etti.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin ile birlikte Başkan Arif Parmaksız’ı yeni açmış olduğu işyerinde ziyaret eden Oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ, düzenlenen istişare toplantısına katıldı.

Gerçekleştirilen toplantıda; Bitlis ilimizden sonra ülkemizdeki en fazla ponza madeni rezervine sahip ikinci ilimiz olan Nevşehir ile ortak kaynağımız olan ponza madeni ile ilgili görüşmeler sağlandı. Görüşme ve istişareler neticesinde Avrupa Birliği finansmanının sağlanabileceği bir proje hazırlanması ile ilgili ortak çalışma yapılması kararlaştırılırken, ortak yürütülebilir projeler konusunda da çalışma yapılması yönünde karar alındı.

Yapılan toplantının oldukça verimli geçtiğini ifade eden Oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ, “İnşallah Nevşehir ve Bitlis olarak bu fondaki parayı kullanabilmek adına Euro chambres’a bu yönde bir çalışma yapacağız. Memleketimize hayırlı, uğurlu olsun. Toplantıda ayrıca; memleketimizin üretimi ile ilgili diğer konuları da toplantıda aktararak, neler yapılabileceği konusunda istişare ettik. Çalışma yapabileceğimiz konuların tamamında inşallah ortak çalışmalar yapacağız. Çalışmaların şimdiden iki ilimiz içinde hayırlı olmasını diliyorum.” Diye konuştu.

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arif Parmaksız ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ortak yürütülebilecek tüm projelerde ortak çalışma yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

Diğer Haberler