x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odamızın Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bilal Adabağ, odamız tarafından İŞKUR işbirliği ile Tatvan ilçemizde düzenlenen KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kursuna katılan girişimci adayı kursiyerleri ziyaret etti.

Odamız konferans salonunda düzenlenen kursun kursiyerleriyle bir araya gelen Oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ, yeni girişimci adaylarına hem nasihatlerde bulundu hem de tecrübelerini paylaştı.

Her girişimcinin mutlaka bir iş fikrinin olması gerektiğine dikkat çeken Oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ, iş fikrinin ise hayata geçirilmeden önce mutlaka her yönüyle iyice araştırılıp bunun sonunca fikrin yatırıma dönüştürülmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Tüm girişimcileri ve fikirlerini önemsediklerini dile getiren Oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ, “Bu anlamda gerek TATSO olarak girişimci adaylarına yönelik olarak düzenlediğimiz bu eğitimlerimiz son derece önem arz etmektedir. Bu eğitim kurslarımız sayesinde girişimci adaylarımız öncelikle girişimciliğin ne olduğunu öğreniyor, ardından ise iş fikrinin hayata geçirmek için izlemesi gereken yolu öğrenmiş oluyor. Bu nedenle öncelikle mutlaka bir iş fikriniz olsun. İş fikrinizi belirlerken bunun araştırmasını çok iyi yapın. Başarısızlık sizi asla yıldırmasın, her zaman bir hedefiniz olsun.  Yapacağınız işi kaynağından öğrenmeye gayret edin. Çünkü öğrenmeden bir işe girerseniz hem kaynak masrafı yapmış olursunuz hem de maddi anlamda ciddi kaybınız olur. Yaptığınız iş ne olursa olsun o işi ciddi bir şekilde yapın. Bu kursun en büyük avantajı da zaten neyi nasıl yapabileceğinizi öğrenmenize imkan sağlıyor olmasıdır. Her şeyin bir pazarı vardır. Bir işte asıl mühim olan şey yapacağınız işi ve yeri en doğru şekilde seçmektir.  Allah çıktığınız bu yolda sizleri mahcup etmesin inşallah. Bu vesileyle de tüm girişimci adaylarımıza kursta ve iş hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Toplam 4 gün devam edecek olan kursta girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ile sorumlu girişimcilik kavramı ve tecrübe paylaşımı gibi başlıca konuların ele alınacak olup, kursu başarıyla tamamlayan girişimcilere girişimcilik sertifikası verilecek.

Paylaş