x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) Başkanı Sayın Bilal Dağdağan, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla Bitlis Gazeteciler Cemiyeti’ni (BİGACEM) ziyaret etti.

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti’nin Tatvan’daki bürosunu ziyaret eden Oda Başkanımız Sayın Bilal Dağdağan, BİGACEM Yönetim Kurulu ile bir araya gelerek, Gazetecilerin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü kutladı.

Sohbet havasında geçen ziyarette BİGACEM Başkanı Özcan Çiriş’ten cemiyetin çalışmaları ile ilgili bilgi alan Oda Başkanımız Sayın Bilal Dağdağan, Basın mensuplarının, halkı gelişen olaylardan doğru, tarafsız ve zamanında haberdar etmesi gibi çok önemli bir görev üstlendiğini belirtti.

Basın mensuplarının görevlerini yerine getirirken gösterdikleri mesleki duyarlılığın oldukça önemli olduğuna dikkat çeken Oda Başkanımız Sayın Bilal Dağdağan, “Çağımızın en dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, insanlara haber, bilgi akışı sağlamakta ve kamuoyunun da vicdanını temsil etmektedir. Özellikle yerel basınımız ilimizdeki gelişmeler konusunda da halkımızı bilgilendirmekte; ayrıca ilimizin kültürel ve sosyal gelişiminde önemli rol oynamaktadır. Basınımız bu yönüyle, toplumun bilgilendirilmesinin yanı sıra kentlerin gelişimine de önemli bir katkı sağlamaktadır. Bu sebeple de tüm basın mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca bu vesile ile ilkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı çerçevesinde görevlerini yerine getiren basın çalışanlarımızın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” Diye konuştu.

BİGACEM Başkanı Özcan Çiriş ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, gerek katkılarından ve gerekse temennilerinden ötürü Oda Başkanımız Sayın Bilal Dağdağan’a teşekkürlerini iletti.

Ziyarette BİGACEM Genel Sekreteri Hakan Okay ve BİGACEM Yönetim Kurulu Üyeleri Şener Toktaş, Sinan Aygül ve Ferhan Çelebi de hazır bulundu.

Paylaş