x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) Başkanımız Sn. Bilal Adabağ, Ahlat Ziraat Odası Başkanı Necat Demirden ve Ahlat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mesut Şeker’i ziyaret etti.

Her iki oda başkanını makamında ziyaret eden Oda Başkanımız Sn. Bilal Adabağ, esnafların son durumuyla ilgili bilgiler aldı.

Odaların çalışmaları ile ilgili de bilgiler alan Oda Başkanımız Sn. Bilal Adabağ, her iki oda başkanına başarılı çalışmalarının devamını diledi.

Ziyarette konuşan Ahlat Ziraat Odası Başkanı Necat Demirden, “DAP İdaresi Başkanlığından çiftçilerimizin hizmetinde kullanılmak üzere 2 adet katı gübre serpme makinası, 2 adet tohum eleme makinası ve 2 adette hem fasulye toplama hem de temizleme makinası alınmıştır. Bu makinalardan sadece Ahlat ilçemizdeki çiftçilerimiz değil, Tatvan ve Adilcevaz ilçemizdeki çiftçilerimizi de faydalandıracağız.  Bunun yanı sıra pandemi dolayısıyla bu yıl çiftçilerimizin elinde yaklaşık 20 bin ton patates kalmıştı. Sayın Cumhurbaşkanımızın destekleri elde kalan yaklaşık 20 bin ton patatesi de satın alarak, ihtiyaç sahiplerine iletilmek üzere bölge illerimizde gönderdik. Bu sayede zor bir süreçten geçen çiftçimizde bir nebze olsun rahatlamış oldu. Bu işin öncülüğünü ise sayın valimiz ve sayın milletvekilimiz Vahit Kiler yapmıştır, kendilerine ve il tarım müdürlüğümüze de canı gönülden teşekkür ediyoruz.” dedi.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Ahlat Ziraat Odası Başkanı Necat Demirden ve Ahlat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mesut Şeker ise, ziyaretten ötürü teşekkürlerini ileterek, ziyaret anısına Oda Başkanımız Sn. Bilal Adabağ’a plaket ve hediye takdiminde bulundular.

Paylaş