x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bilal Adabağ, odamız tarafından üyelerimizin durumu göz önünde bulundurularak gündeme alınan konularla ilgili KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt ile görüştü.

Koronavirüs salgını nedeniyle telefon görüşmesiyle gerçekleştirilen görüşme kapsamında Oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ, ilimize Teknoloji Geliştirme Merkezi (TEKMER) kurulması, KOBİGEL Destek Programına “makina ve ekipman” desteği eklenmesi, üyelerimizin iş ve işlemlerinin daha da hızlandırılması noktasında KOSGEB Bitlis İl Müdürlüğü’ne personel takviyesi yapılması ve ayrıca KOBİGEL Destek Programından daha çok sektörün istifade edebileceği şekilde yeniden dizayn edilmesi gibi konuları KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt’a iletti.

Daha öncesinde yazılı olarak da bildirilen konulardan ilimize Teknoloji Geliştirme Merkezi (TEKMER) kurulması ile ilgili hususun olumlu sonuçlandığının ve kısa sürede açılışının gerçekleştirileceğinin müjdesini paylaşan KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, KOSGEB Bitlis İl Müdürlüğü’ne personel takviyesi yapılması konusu ile ilgili ise gerekli personel takviyesinin yapılacağını belirtti.

Başkan Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, iletilen diğer konularla ilgili ise çalışma yürütüleceğini ifade etti.

Oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ, ilgi ve alakasından dolayı teşekkürlerini ileterek, KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt’u Teknoloji Geliştirme Merkezi’nin (TEKMER) açılışına davet etti.

Paylaş