x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Bilal Adabağ, geri dönüşüm malzemeleriyle atıl durumdan sosyal tesise dönüştürülen okul binasının açılış törenine katıldı. 

Ahlat ilçesine bağlı Taşharman köyünde 50 yıl önce yapılan ve atıl vaziyette olan eski okul binası, bir grup öğretmen ve gönüllünün bir araya gelerek oluşturduğu ‘Renkli Rüyalar Grubu’ tarafından TOBB Bitlis Genç Girişimciler Kurulu’nun (GGK) katkılarıyla geri dönüşüm malzemeleri kullanılarak öğrenciler için sosyal tesise dönüştürüldü.  

Taşharman köyünde sosyal tesis olarak dönüştürülen binanın açılışına Bitlis Valisi Oktay Çağatay, Ahlat Kaymakamı Fikret Dağ, Ahlat İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hasan Emrah Alkan, İl Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz, Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden, Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bilal Adabağ, TOBB Bitlis GGK Başkanı Bilal Kardoğan ve GGK ile KGK üyeleri, Renkli Rüyalar Grubu’nun gönüllü öğretmenleri, köy okulu öğretmenleri, öğrenciler ve Tatvan Gençlik Merkezi gönüllüleri katıldı. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Vali Çağatay ve beraberindekiler sosyal alana dönüştürülen binada yapılan çalışmaları inceledi. Daha sonra okulun ilk hali ve yapılan çalışmalarla ilgili sinevizyon gösterimini izlendi. 

Paylaş