x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Odamızın gayretleri ile Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi işbirliği ile ilimizde düzenlenmesi planlanan “Pomza ve Perlit Sempozyumu” için istişare toplantısı düzenlendi.

Bitlis Eren Üniversitesi’nde düzenlenen toplantı sonrasında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin ve Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş beraberlerindeki bir heyetle birlikte Odamızı ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında Oda Başkanımız Bilal Adabağ ve odamız yönetim kurulu ve meclis üyeleriyle bir araya gelen Rektör Aktekin ve Elmastaş, bölgemiz için büyük bir öneme sahip olan Pomza ve Perlit Madenleriyle ilgili düzenlenmesi planlanan sempozyum hakkında bilgi ve fikir alışverişinde bulundu.

Ziyarette; Pomza ve Perlitte Türkiye rezervlerinin büyük bölümüne sahip olan iki ilin birlikte organize edeceği çalıştayın önemine dikkat çeken Oda Başkanımız Bilal Adabağ, bu konuda Tatvan Ticaret ve Odası olarak ellerinden gelen gayreti göstermeye devam edeceklerini ifade etti.

Günümüzün beyaz altını olarak tabir edilen bu iki değerli madenin çalıştay ile birlikte elde edilecek katma değeri yüksek yeni ürünlerle daha da değer kazanacağını kaydeden Oda Başkanımız Bilal Adabağ, ziyaretlerinden ötürü Rektör Aktekin ve Elmastaş’a teşekkürlerini iletti.

Paylaş