Nar-ı Berfin Filografi Kursu Projesi’nin açılışı yapıldı

Bitlis Eren Üniversitesi’nin (BEÜ) Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından kabul edilen Nar-ı Berfin Filografi Kursu isimli Projesi’nin atölye ve sergi açılışı yapıldı.

BEÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Demirtaş ve Prof. Dr. Sabir Rüstemli ile Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) Başkan Yardımcısı Cengiz Şahin ve diğer davetlilerin katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreni ile hem projenin atölye açılışı hem de sergi açılışı için kurdele kesildi. Açılış sonrasında davetliler ile birlikte BEÜ Öğrencisi Şazime Hancı tarafından Filografi Sanatıyla yapılan ürünlerin yer aldığı sergiyi gezen TATSO Başkan Yardımcısı Cengiz Şahin, BEÜ Öğrencisi Şazime Hancı’dan çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı. Sergi ziyaretinin ardından projenin uygulanacağı atölyeyi gezen BEÜ TATSO Başkan Yardımcısı Cengiz Şahin, Nar-ı Berfin Filografi Kursu isimli Projenin Sorumlusu Öğretim Görevlisi Esra Dursun’dan proje hakkında bilgiler aldı.

Proje ile ilgili bilgi veren Proje Sorumlusu Öğretim Görevlisi Esra Dursun, Nar-ı Berfin isimli proje kapsamında üniversitedeki bayan öğrencilere yönelik olarak el sanatlarından olan Filografi Kursu’nun açılacağını söyledi.

Projenin 3 ay süreyle devam edeceğini ve üniversite öğrencisi olan toplam 15 bayan kursiyerin faydalanacağını kaydeden Dursun, kurs sonunda kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere kurs sertifikası verileceğini ifade ederek şöyle konuştu: “Bu proje sayesinde bayan öğrencilerimiz hem sanat öğrenmiş olacaklar hem de ileri de bu kurs sayesinde aile bütçelerine katkı sunma imkanı bulabilecekler. Ayrıca kızlarımızın yapacakları sanat eserlerinin sergilerde tanıtılacak olması kız çocuklarımızın özgüvenini arttıracaktır. Ben bu vesile ile projeden desteklerini hiç esirgemeyen Rektörümüz Erdal Necip Yardım’a katkılarından dolayı teşekkür ediyor ve projemizin hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca, kursa katılım gösterecek olan kursiyerlerimize de şimdiden başarılar diliyorum.” Diye konuştu.

Düzenlenen açılış programı davetlilere ikramlarda bulunulmasıyla sona erdi.

Öncekini Oku

TATSO Başkan Yardımcısı Şahin, Bitlis’in ekonomik hayatı üzerine bir sunum gerçekleştirdi

Sonrakini Oku

İlçemizde Uluslararası Muaythai Gecesi düzenlendi

En Popüler

Tıkla, Destek Al
Nasıl yardımcı olabilirim ?
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz ?