x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odamız tarafından “Motorlu Kara Taşıtları Alım – Satım Sorumlusu Seviye-5”  mesleki yeterlilik belgelendirme sözlü ve uygulama sınavı gerçekleştirildi.

TOBB – MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında düzenlenen sınava il genelinden toplam 49 kursiyer katıldı. İlk olarak TATSO toplantı salonunda gerçekleştirilen yazılı sınav sonrasında kursiyerler ilimiz Rahva mevkiinde bulunan Tan Plaza Volkswagen Yetkili Servisinde uygulama sınavına alındı.

Toplam 5 gün süren her iki sınavdan da başarılı olan adaylar, “MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi” almaya hak kazanmış olacak.

Yoğun talep üzerine düzenledikleri sınavın sorunsuz şekilde tamamlandığını belirten Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Sayın Bilal Adabağ, gerçekleştirilen sınavın uygulama aşamasında yer tahsisi konusunda katkı sunan MST Arıkbaş Gayrimenkul & Otomotiv ve Tanplaza Otomotiv İnşaat Tekstil San. ve Tic. A.Ş.’ye katkılarından dolayı teşekkürlerini iletti.

Paylaş