x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Kıymetli Hemşerilerimiz;

Yüzyılın en büyük felaketini yaşadığımız bu sıkıntılı süreçte, depremzedelerin yoklukla, bizlerin merhamet duygularımız ile imtihanımızda Allah bizleri kolaylıkla ihsan etsin.

Depremin ilk anından itibaren; canını hiçe sayıp giden, iş makinasını götüren, gıda, giyim tedarik edip olay mahalline intikal eden, kumbarasındaki parasını bağışlayan, evinde son kalan peynirini, patatesini toplama alanlarına teslim eden, köyde ağlayarak tandır ekmeği pişirip getiren annelerimize ve takdire şayan bu seferberlikte emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

Türkiye’nin beşte birini etkileyen bu asrın felaketi dolayısıyla, siz kıymetli müteşebbislerden Allah rızası için bizim olmayan emanetçi olduğumuz mallarımızdan, barınma ihtiyacında kullanılmak üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin başlatmış olduğu kampanyaya destek vermeye davet ediyoruz.

Herkesin karınca kararınca, imkânları dâhilinde katkı sağlayacağından hiç şüphemiz yoktur.

Toplanacak yardımlar TOBB tarafından konut yapımında kullanılacak ve ihalesini kendisi yapacaktır. Yapılacak olan daire, apartman ve sitelere istenmesi durumunda yardım eden kişiler tarafından isim verilebilecektir.  Konut seferberliği kampanyası detayları belli olduktan sonra sizlerle paylaşacağız.

Dün malıyla imtihan olan bugün yoklukla imtihan ediliyor.

Bugün bizim varlıkla imtihan günümüz. Bu soğukta dışarda kalan insanlarımıza sıcak bir yuva kurarak Allah’ın rızasına talip olmamız dileğiyle…

Allah’a emanet olunuz.

Bilal ADABAĞ / Tatvan TSO Başkanı

Paylaş