x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Bitlis’in Tatvan İlçe Kaymakamı Sayın Murat ERKAN ve TATSO Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bilal DAĞDAĞAN, Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) tarafından SODES projesi kapsamında açılan ücretsiz el sanatları kursunu ziyaret etti.

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bilal DAĞDAĞAN ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Yüzer’le birlikte “Unutulmaya Yüz Tutmuş Sanatlar” projesi kapsamında açılan Naht, Ahşap Kutu Tasarımı, Ahşap Boyama, Ahşap İşletmeciliği ile ilgili el sanatları kursunu ziyaret eden Kaymakam Murat Erkan, kurs öğretmeni Eyyüp Caner CENGİZ’den kurs ve kursiyerlerle ilgili bilgi aldı.

Ziyarette kursiyerlerin bin bir emekle yapmış oldukları el emeği göz nuru ürünlerini de inceleyerek bir süre kursiyerlerle sohbet eden Kaymakam Sayın ERKAN, açılan kursun önemine vurgu yaparak, kursiyerlerin kısa sürede güzel çalışmalar ortaya koyduğunu söyledi.

Sektör anlamında önemli ve gerekli bir kurs açıldığına vurgu yapan Sayın ERKAN, kursiyerlere çalışmalarında başarılar dileyerek, bir süre kursiyerlerin yaptıkları çalışmaları yerinde izledi.

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bilal DAĞDAĞAN ise, kursa şuanda 30 kursiyerin devam ettiğini belirterek, “Bu kursları açmamızdaki amacımız unutulmaya yüz tutmuş olan naht, ahşap kutu tasarımı, ahşap boyama, ahşap işletmeciliği gibi el sanatlarını yeniden yaşatmaktır. Bu anlamda da kursiyerlerin açılan kurslara yoğun bir ilgisi var. Tüm kursiyerlerimiz kısa sürede güzel çalışmalara imza attılar ve atmaya devam edeceklerdir. Ben bu vesileyle tüm kursiyerlerimize başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Paylaş