x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Sayın Üyemiz,

İnşaat demiri üreten ve ithal edenler ile ihracatçı, toptancı, bayi, tüccar ve yapı müteahhitlerinin 01/01/2024 tarihinden önce İnşaat Demiri İzleme Sistemi’ne (İDİS) geçmeleri gerekmektedir.

İDİS, inşaat sektöründe faaliyet gösteren üretici, ihracatçı, ithalatçı, toptancı, bayi, tüccar, yapı müteahhidi, yapı denetim kuruluşları gibi ilgili sektörde faaliyet gösteren mükellefleri kapsamaktadır.

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren mükellefler tarafından kullanılmak üzere inşaat demirinin üretimi veya ithalatında kullanılan demirlerin, laboratuvar süreçleri dahil olmak üzere tüm aşamalarda takip edilebilmesi için tamamının işaretlenerek/etiketlenerek kimliklendirilmesi için İDİS‘e kaydının yapılması gerekmektedir.

https://www.idis.gov.tr/users/sign_up adresi üzerinden başvuru ekranı açılmış olup, yeni başvuruların buradan yapılması gerekmektedir.

Ayrıca 01/01/2024 tarihinden sonra yapı müteahhidi nakliye firması tarafından şantiye sahasına ya da deposuna teslim edilen tüm inşaat demiri bağlarını teslim alırken her bir inşaat demiri bağı üzerindeki etiketi İDİS Mobil Uygulaması üzerinden okutarak teslim almak ve sisteme girmek zorundadır.

İDİS’e ilişkin Resmi Gazete’ye ulaşmak için tıklayınız.

Önemle bilgilerinize sunarız.

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası

Paylaş