x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Belediyesi tarafından bu yıl 50.’si düzenlenen Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fuarı Kültür Sanat Festivali kapsamında, ilçemizde Halk Oyunları Yarışması düzenlendi.

Samsun, Hayat, Malatya, Bingöl, Mardin, Kilis, Erzurum, Diyarbakır, İzmir, Hakkari, Batman, Ankara ve Bitlis Tatvan olmak üzere toplam 13 ilin katılımıyla Tatvan Fuar alanında düzenlenen Halk Oyunları Yarışması renkli görüntülere sahne oldu. Her ilin kendi yöresine ait halk oyununu sergilediği yarışma izleyenlerde de büyük beğeni topladı.  Düzenlenen halk oyunları yarışmasında Erzurum Kültür Turizm Gençlik Spor Kulübü birinci, Diyarbakır Kültür Merkezi Gençlik Spor Kulübü ikinci, Malatya Aspuzu Gençlik Spor Kulübü üçüncü oldu. Hakkari Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gençlik Spor Kulübü ise mansiyon ödülü aldı.

Yarışmada derece alanların ödülleri Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Cengiz Şahin, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Umut Özekinci ve Disiplin Kurulu Üyesi Ali Eskin ile Dış İlişkiler Kurulu Üyesi Maşallah Sönmez tarafından verildi.

Odamız Başkan Yardımcısı Cengiz Şahin, düzenlenen yarışmadan ötürü emeği geçenlere teşekkürlerini, yarışmada dereceye giren sporculara ise tebriklerini iletti.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Halk Oyunları Yarışması, ödül töreni, çekilen halaylar ve sonrasında düzenlenen sanatçı Ufuk Özel konseri ile sona erdi.

Paylaş