x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

İlçemizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla anma programı düzenlendi.

Odamız Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Şahin, Odamız Meclis Üyesi Hakim Baran ve odamız personellerinin de katılım gösterdiğini program ilçemiz Tatvan Yaşam AVM önünde düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından ise, 15 Temmuz Şehit ve Gazileri anma programı nedeniyle Led ekranda görsel sunum yapılarak, Kur’an’ı Kerim tilaveti okundu.

Duygulu anların yaşandığı program daha sonra ise, ilçemizin 15 Temmuz gazilerinden Bedri Azbay’ın 15 Temmuz konulu ve İlçe Müftüsü Sayın Mustafa Aktaş’ın günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmalarıyla devam etti.

Ardından İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Ali Özkan ve Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani tarafından birer konuşma yapılarak hain darbe girişimi kınandı.

Program kapsamında ayrıca; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı konuşması led ekrandan izletildi.

Yapılan konuşmaların ardından ‘Mevlid-i Şerif’ okunarak, şehitler için dua edildi. Kahramanlık türküleri ve İlahi Sanatçısı Emrah Güneş’in ilahi konseriyle devam eden program kapsamında ayrıca vatandaşlara nohut ve etli pilav ikramında bulunuldu. Konser sonrası Kaymakamımız Sayın Mehmet Ali Özkan tarafından İlahi Sanatçısı Emrah Güneş’e plaket takdiminde bulunuldu.

Düzenlenen program, 15 Temmuz Darbe Girişiminin bir sembolu haline gelen ve darbe girişiminin kırılma anı olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın halkı meydanlara davet ediş saati olan saat 00:13‘de ilçenin tüm camilerinden “Sela” okunmasıyla anma töreni sona erdi.

Düzenlenen programa; Odamız Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Şahin, Odamız Meclis Üyesi Hakim Baran ve odamız personellerinin yanı sıra kurum amirleri, köy ve mahalle muhtarları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Paylaş