x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Gençlik ve Spor Bakanlığı altında faaliyet gösteren GSB Bitlis-Tatvan Gençlik Merkezi Sayın Erhan TUNÇ başkanlığında ve Kurum bünyesinde gönüllü olarak çalışmalara katılan gençler ile Tatvan Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ettiler. Konuklarımızı Genel Sekreterimiz Sayın Rahime YILMAZ ACET karşıladı.

Sayın Erhan TUNÇ gençlik merkezlerinin faaliyet amacı ve konusu hakkında açıklamada bulundu. Sayın TUNÇ, “GSM Gençlik Merkezlerinin temel amacı gençler arasında ortaklaşmayı ve birlikte hareket edip, özellikle madde kullanımında uzak tutmak, gençlere yol göstermek, var olan potansiyel yeteneklerinin ortaya çıkmasını sağlamaktır. Bu amaçla bağlı bulunduğumuz Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bize sağladığı olanaklar dâhilinde kurslar açmaktayız. Hali hazır da devam eden veya proje aşamasında Gitar, Bağlama, İngilizce, Matematik, Tiyatro, Osmanlıca, Bilgisayar, Halk Oyunları, Diksiyon, Satranç, Masa Tenisi, Resim kurslarımız bulunmaktadır. Ayrıca Gönüllülük, Müzik, Tiyatro, Güzel Sanatlar, Bilişim, Tarih, Satranç, Yabancı Dil, Proje ve Uluslararası Çalışmalar, Edebiyat, Yöresel Halk Oyunları, Kişisel Gelişim ve Spor adı altında kulüplerimiz var. Bu faaliyetlerimizden yararlanmak için bütün arkadaşlarımızı; Bitlis’te; HÜSREVPAŞA MAHALLESİ NUR CADDESİ AHMET EREN BULVARI NO:32 MERKEZ / BİTLİS 0434 226 00 64 numaralı telefon, Tatvan’da; İŞLETME MAHALLESİ HAL CADDESİ SEVGİ APARTMANI NO:224 /A-1 TATVAN/BİTLİS 434 827 65 33 numaralı telefon Hizan’da KÜLTÜR MAHALLESİ YILDIZ SOKAK NO: 1 HİZAN/BİTLİS adres ve 434 611 28 78 numaralı telefondan iletişim kurabilirler. Burada belirtmek istediğim bir diğer husus ise, Gençlik Merkezleri olarak dışarıdan gelen Kurum ve Kuruluşların misafirlerine gezi hizmetleri sağlayabiliriz. Gençlik Merkezi Gençlerin yanındadır. Gençlerimizin bu bilinçte olması diliyorum ve bütün gençlerimizi gençlik merkezlerine bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

GSB Bitlis-Tatvan Gençlik Merkezi’nden misafirleri karşılayan Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Sayın Rahime YILMAZ ACET ise yaptığı açıklamada, “Biz Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası olarak daima gençlere önem veren bir sivil toplum kuruluşuyuz. TATSO her zaman gençlere yardım elini uzatmıştır. Gerek eğitim gerek ise farklı konularda çalışmalar yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir. Maalesef bizim de gelirimiz sadece üye aidatlarıdır. Bütçelerimiz kısıtlı ve bu doğrultuda ancak yardımlarda bulunabiliyoruz. Gençlik Merkezimize bu doğrultuda üzerimize düşen her türlü yardıma hazırız”. Şeklinde konuştu.

Paylaş