x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Planlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Mehmet Emin Çakay, beraberindeki bir heyetle birlikte Tatvan Ticaret ve Sanayi Odamıza istişare ziyaretinde bulundu.

Sakarya Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mustafa Çağlar Özdemir, Hacettepe Üniversitesi’nden Dr. Öğretim Üyesi Volkan Işık, DAKA’dan Uzman Abdullah Çiçek ve DAKA Bitlis Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Nurettin Polat’ın yer aldığı heyetle Odamızı ziyaret eden DAKA Başkanı Mehmet Emin Çakay, Oda Başkanımız sayın Bilal Adabağ ile biraraya geldi.

Bölgedeki gençlere istihdam sağlamak maksadıyla DAKA işbirliği yürütülen proje ve yine bu kapsamda geliştirilmesi planlanan Mesleki Eğitim Geliştirme Merkezi (MESGEM) ile ilgili istişarede bulunmak amacıyla gerçekleştirilen ziyarette heyet üyeleri tarafından konuyla ilgili bilgilendirmede bulunuldu.

Heyet üyeleri konunun bölge ve gençlerin istihdamı için önemine dikkat çekilirken Oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ’ın da konu ile ilgili fikirleri alındı.

Konunun önemine vurgu yapan oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ, bölgede özellikle ara eleman konusunda ciddi sıkıntılar olduğuna dikkat çekti yaptı.

İşverenlerin desteklenmesi ve bölge ile ilgili iş planlamalarının ise yerelden yönetilmesi gerektiğine işaret eden oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ, bölgede girişimci ruhun cok fazla olduğunu, bu nedenle kaynakların doğru kullanılması durumunda yaşanan bir çok sorunun çözüme kavuşmuş olacağını ifade etti.

Mesleki Eğitim programlarının Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası koordinesinde ve talepler doğrultusunda planlanması gerektiğine de dikkat çeken oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ, ziyaretten ötürü heyet üyelerine teşekkürlerini iletti.

Ziyarette Odamız Başkan Yardımcısı Yılmaz Lebit ve Odamız Meclis Üyesi Vacip Demir ile Odamız Meslek Komiteleri Başkanı Mekin Kaya’da hazır bulundu.

Paylaş