x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Bitlis Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden bir heyet Tatvan Ticaret ve Sanayi Odamızı ziyaret etti.

Geçtiğimiz günlerde ilçemizde meydana gelen sel felaketinden olumsuz etkilenen odamız üyeleri ve vatandaşlarımızın durumunu görüşmek üzere odamıza ziyaret eden heyet üyeleri Odamız Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı sayın Yılmaz Lebit ile biraraya geldi.

Sel felaketinin meydana geldiği gün selin yaşandığı bölgeye giderek incelemelerde bulunan Oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ, konuyla ilgili Bitlis Valiliği, Tatvan Belediyesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Karayolları 112. Şube Şefliği, Karayolları Genel Müdürlüğü 11. Bölge Müdürlüğü, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, İl Afet Müdürlüğü, DSİ 173. Şube Müdürlüğü’yle görüşmeler gerçekleştirmişti.

Selden zarar gören üyelerimiz ve vatandaşlarımız için sürecin takipçisi olan Odamız, bu kapsamda Bitlis Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü heyetiyle odamızda biraraya geldi.

Ziyarette; Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde görevli İnşaat Mühendisi Faysal ERGEZEN, yapılan çalışmalar ve tutulan raporlar ile ilgili  

Odamız Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Yılmaz LEBİT’i bilgilendirdi.

Sel ile ilgili hasar tespit çalışmalarının yapıldığını belirten ERGEZEN, raporlanan çalışmaların birim amirlerinin onayına sunacağını belirterek, zararların en kısa sürece karşılanacağını ifade etti.

Odamız Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı sayın Yılmaz LEBİT ise, “Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün ilgilerinden ve çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ederim. Hızlı bir şekilde hasar tespit çalışması yapıldı. En kısa sürede raporlanıp üyelerimiz ve vatandaşlarımızın zararlarının karşılanacağından eminiz. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerimizin de selden zarar gören çiftçilerimizin zararlarını tespit ettikten sonra, gerekli çalışmaları kısa sürede tamamlamış olacaklardır inşallah. Başkanımız Sayın Bilal ADABAĞ’ın dediği gibi sonuna kadar süreci takip edeceğiz. Kısa sürede sonuçlandırıp üyelerimiz ve vatandaşlarımızın yaşamış oldukları bu sıkıntıyı atlatmaları ve  mağduriyetinin giderilmesine katkı sunacağız inşallah.” diye konuştu.

Paylaş