x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

TOBB Bitlis Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) “Dünya Kadınlar Günü” vesilesiyle ilimiz genelinde kadın istihdamına katkı sunan işyerlerine yönelik ziyaretlerine devam ediyor.

TOBB Bitlis KGK koordinesinde gerçekleştirilen program çerçevesinde TOBB Bitlis KGK Başkan Yardımcısı  Zilan Çimen Kaplan Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bilal Adabağ ve TOBB Bitlis Genç Girişimciler Kurulu (GGK) Başkanı Bilal Kardoğan ile birlikte 50 ve üzerinde kadın istihdamı sağlayan işyerlerini ziyaret etti.

Ziyaretlerde hem işyeri sahipleriyle görüşen hem de işyeri ile ilgili bilgi alıp kadın istihdamına katkılarından dolayı teşekkür plaketleri sunan TOBB Bitlis KGK Başkan Yardımcısı  Zilan Çimen Kaplan, aynı zamanda işyerinde çalışan kadınlarla da bir araya geldi.

Ziyaretlerde ayrıca; ilimizde faaliyet gösteren tekstil firmalarının istihdama katkıları, 6. Bölge teşviklerinin önemi ve markalaşma konuları istişare edildi.

Üçüncü gün gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında bu kez; Bitlis OSB’de faaliyetini sürdüren Okay Tekstil ve Güroymak Gölbaşı’da bulunan Gölbaşı Tekstil ziyaret edildi.

Paylaş