x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Bitlis Eğitim ve Tanıtım Vakfı (BETAV) tarafından Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkılarıyla çekimi gerçekleştirilen “Bitlis Kent Belleği Sunumu ve Belgesel Film Gösterimi” yapıldı.

Bitlis’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen film gösterimi programı Tatvan Yaşam AVM’de bulunan sinema salonunda gerçekleştirildi.

Film gösterimi öncesinde kısa bir selamlama konuşması yapan Oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ, hazırlanan belgesel filmi ve Bitlis Kent Belleği projesinin önemine vurgu yaparak, emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Daha sonrasında ise BETAV ve aynı zamanda yayın kurulu üyesi Sabite Müftügil tarafından film ile alakalı bir konuşma yapılarak, Bitlis Kent Belleği projesi ile alakalı bir sunum gerçekleştirildi.

Daha sonrasında ise, Bitlis’in unutulmuş, unutturulmuş, kaybolmaya yüz tutmuş hafızasını geri getirmek amacıyla hazırlanan belgesel filmin gösterimi yapıldı. İzleyenleri nostaljiye götüren film izleyenler tarafından büyük bir beğeni topladı.

Çok sayıda davetlinin katıldığı Bitlis belgesel filminin gösterim programı düzenlenen kokteyl programı ile sona erdi.

Düzenlenen programa Oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ, Odamız yönetim kurulu ve meclis üyeleri, Bitlis Genç İşadamları Derneği’nin (BİGİAD) yönetim kurulu ve üyeleri, kurum amirleri, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Paylaş