x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Bitlis Genç İşadamları Derneği (BİGİAD) ve İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bitlis Temsilciliği’nin Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) işbirliği ile açacağı 4 ayrı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kursunun ilki başladı.

TATSO konferans salonunda KOSGEB Eğitmeni Rahime Yılmaz Acet tarafından verilen kursa girişimci adayları yoğun ilgi gösterdi. Girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme, yaratıcılık egzersizleri ile sorumlu girişimcilik kavramı ve tecrübe paylaşımı gibi başlıca konuların ele alınacağı kurslar 4 gün sürecek olup, kursu başarıyla tamamlayan girişimcilere “Girişimcilik” sertifikası verilecek.

Düzenlenen kurs ile ilgili değerlendirmede bulunan BİGİAD Bitlis Şube Başkanı ve İMO Bitlis Temsilcisi Cengiz Şahin, BİGİAD ve İMO’nun TATSO işbirliği ile açacağı kurslardan 25 kişilik birinci kursun başladığını söyledi.

Toplamda 4 kurs açılacağını ve açılacak olan kurslardan toplam 100 girişimci adayının faydalanacağını kaydeden Cengiz Şahin, “Girişimcileri iş kurmaları konusunda bilgilendirmek, eğitmek, cesaretlendirmek ve desteklemek amacıyla BİGİAD ve İMO olarak TATSO işbirliği ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kursu açtık. Girişimcilik kursu adı altında katılımcılara işletme, finansman, pazarlama, reklam, satış, iş hukuku, kariyer gelişimi ve iş kurma becerileri kazanma konularında 4 gün sürecek olan toplam 32 saatlik eğitim verilecek. Bu kapsamda 20 Kasım’da başlayan ilk kursumuzun ardından ikinci kursumuz ise 27 – 30 Kasım, üçüncü kursumuz 4 – 7 Aralık ve dördüncü son kursumuz ise 11 – 14 Aralık tarihleri arasında başlayacak. İhtiyaç ve talep olması durumunda da yeni kursların açılması için girişimlerimiz devam edecektir. İnşallah bu kursları başarı ile tamamlayacak olan girişimcilerimiz sayesinde yeni girişimlerin önü açılarak, açılacak olan bu yeni işyerleri ile hem istihdama hem de ekonomiye katkı sağlanmış olacaktır.” Diye konuştu.

Paylaş