x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen 1. Bitlis Kitap Fuarı’nın açılış törenine Odamız Meclis Üyesi, Sayın Ecevit Özkan, Meslek Komiteleri Başkanı Sayın Mekin Kaya, Genel Sekreter Sayın Mücahit Diksin, Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Mümtaz Arslan ve üyelerimiz ile katılım sağladık.

Gök Meydan da fuarın açılış törenine, Bitlis Valisi Sayın Oktay Çağatay, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, İl Emniyet Müdürü Celal Özcan, BETAV Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Dalkıran, Vali Yardımcıları, Belediye Başkanları, kurum amirleri, STK temsilcileri, yazarlar, şairler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Fuara onur konuğu olarak yazar İnci Aral açılış programında yer aldı.

25-29 Mayıs tarihleri arasında Bitlis Gök Meydan ziyarete açık olacak fuar birbirinden değerli yazarlar, şairler ve gazeteciler kitap hayranları ile buluşacak.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan açılış programı, Bitlis Halk oyunları ekibinin gösterisiyle devam etti.

Fuara katılım sağlayan Meclis Üyemiz ve aynı zamanda bir eğitimci olan Sayın Ecevit Özkan, “1. Bitlis Kitap Fuar’ının Bitlis ve ilçeleri için tanıtımı için de büyük bir şans. Eğitimin kalitesine de katkı sağlayacağını düşündüğüm bu fuarın inşallah planlandığı gibi her yıl düzenli bir şekilde daha geniş katılımlarla devam etmesi temennimiz. Birbirinden değerli yazarların okuyucularla buluşması Bitlis’te bir ilk. Bu açıdan kitapseverler oldukça şanslı. Fuarın düzenlenmesine katkı sağlayan bütün paylaşlara Odamız adına teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.

Açılış töreninden sonra ziyaretçiler kitap stantlarını gezdi. Fuar 29 Mayıs’a kadar açık olacak.

Paylaş