x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

 

BİLAL ADABAĞ / YÖNETİM KURULU BAŞKANI

1973 Bitlis Tatvan doğumlu olan Bilal Adabağ, ilk, orta ve lise öğrenimini Tatvan’da tamamladı.

Erzurum Atatürk Üniversitesi Muhasebe Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü Lisans mezunu olan Bilal Adabağ, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde ise İşletme Bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır.

Evli ve 3 çocuk babası olan Bilal Adabağ, profesyonel iş hayatına aile şirketiyle başlamış olup , Süt Ürünleri, Salça ve Gıda ürünleri imalatının yanı sıra inşaat sektörü ile iştigal etmektedir.

Bitlis Genç İş Adamları Derneği (BİGİAD) Bitlis Şube Başkanlığı, ardından merkezi İstanbul’da bulunan BİGİAD Genel Başkanlığı, DAKA Kalkınma Kurulu Başkanlığı görevlerinde de bulunan Bilal Adabağ, 20. dönem olan 2010 yılından bu yana Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Türkiye Muaythai Federasyonu’nun 1 Kasım 2021 tarihinde yapılan olağan Genel Kurulu sonrasında Doğu Anadolu Bölge Yürütme Kurulu Başkanı olarak atanan Adabağ, ayrıca Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) iştiraki olan Uluslararası Ticaret Merkezleri A.Ş’nin (TOBTİM) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Başkan Vekilliği görevlerini sürdürmektedir.

Bilimsel Yayınlar:

1. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi – İşletme Bölümü Yüksek Lisans Bitirme Tezi –  Bitlis İlinde Pomza ve Perlit Madenine Genel Bakış

2. Ekonomi Siyasi ve Kültürel İşbirlikleri Temelinde Türk Devletleri Teşkilatı ve 2040 Vizyonu – Kitap Çalışması – İngilizce – Önsöz