x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Elektrik, doğal gaz ve diğer zamlar başta esnaf ve tacirlerimiz olmak üzere her kesimi olumsuz yönde etkilemiştir. Zaten pandemide oldukça zor günler geçiren, esnaf ve tacirlerimizin bu zamların altından kalkması artık mümkün değildir. Özellikle bu ayki faturalara yansıtılan zamlar esnaf ve tacirlerin deyim yerindeyse belini bükmüştür. Bu anlamda esnaf ve tacirlerimizin haklı çığlıklarına ses verilmeli ve bu konuda bir istismar var ise buna kayıtsız kalınmamalı, zam hususunun fırsata dönüştürülmesine asla izin verilmemelidir. İlimizin tüccar ve sanayicileri başta olmak üzere hemşehrilerimizin bu yüksek faturaları ödeme gücü yoktur.

Zaten zor şartlarda faaliyetlerini sürdüren esnaf ve tacirlerimiz bu yüksek maliyetli faturalar ile karşı karşıya bırakılırsa işletmelerin kapılarına kilit vurulması ve istihdamı durdurması maalesef kaçınılmaz bir son olacaktır. Tüm bu olumsuzların yaşanamaması için elektrik ve doğal gazda esnafa özel tarife, dağıtım şirketlerine dönük sıkı denetimler uygulanmalıdır. Başta Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) olmak üzere tüm yetkili kamu kurum kuruluşlarını duyarlı olmaya ve yapılan fahiş fiyatlandırmanın ivedilikle gözden geçirilerek kabul edilebilir ve sürdürülebilir bir politikaya dönüşmesini talep ediyoruz.

Ayrıca; Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizi koruma adına hukuki anlamda da sürecin yakın takipçisi olacağımızı ifade etmek istiyorum.

Bilal ADABAĞ

Tatvan TSO Başkanı

Paylaş