x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bilal DAĞDAĞAN, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

DAĞDAĞAN, mesajında, İkinci Dünya Savaşı’nın başladığı gün olan 1 Eylül’ün, dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de Dünya Barış Günü olarak kutlandığını belirtti.

Ardında milyonlarca ölü, yaralı ve sayısız acılar bırakan, belki de dünya tarihinin en kanlı savaşının ardından insanlığın savaş yerine barışa ve huzura olan hasreti sebebiyle kutlanmaya başlanan 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü, maalesef halen dahi buruk şekilde kutlamak durumunda kaldıklarını vurgulayan DAĞDAĞAN, şöyle devam etti:

“Yaşanan bunca acılara ve sadece silah tüccarlarının kazandığı savaşın çözüm olmadığının defalarca tecrübe edilmiş olmasına rağmen, sorunların çözülmesi için savaşma yolunun ilk seçenek olarak görülmeye devam edilmesi, tüm insanlığın ihtiyacı olan barışın önündeki en büyük engel olarak durmaya devam ediyor. Tüm bu olumsuzluklara rağmen, yüzyıllar boyunca dünyayı adalet ve hoşgörüyle yönetip, geniş bir coğrafyada barışı tesis etmiş olan kahraman Osmanlı ecdadımızın torunları olan bizler,  barışın tahsisi için elimizi taşın altına sokup mücadele etmeliyiz. Asırlar önce olduğu gibi bugün de barış ve huzur için dünyanın ve mazlumların umudu olmaya devam etmeliyiz. Ülkemizde daha önce yakalanmış olan ve son zamanlarda kaybedilen barış ve huzur ortamının tekrar tahsisi için gerek hükümet gerek sivil toplum kuruluşları gerekse kanaat önderlerinin mutlaka adım atması gerekir. “

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bilal DAĞDAĞAN, dünya üzerinde akan kan ve gözyaşının son bulmasına vesile olması temennisiyle, tüm insanların 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü kutlayarak, “Geleceğimiz olarak gördüğümüz çocuklarımıza kalıcı barışın hakim olduğu daha güzel bir gelecek bırakabilmek ümidiyle, mutlu ve huzurlu günler diliyorum” ifadelerini kullandı.

Bilal DAĞDAĞAN
TATVAN TİCARET VE SANAYİ ODASI
YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Paylaş