x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası olarak son zamanlarda ülkemizde yeniden alevlenen çatışma ortamı hepimizi derinden üzmekte, büyük kaygı yaratmaktadır.

Ülkemiz kan ağlıyor. Hayatının baharında gencecik canlarımızı her gün toprağa veriyoruz. Ölen kim olursa olsun, dili, ırkı, mezhebi, kimliği ne olursa olsun ölümlere karşıyız. Öncelikli konumuz barış ve huzur ortamının biran önce tesis edilmesidir.  

Yıllardır yaşanan kayıplarımızı maalesef geri getiremeyiz. Ancak dün üzerinden hesap yaparak bugün ve yarınımıza dair ciddi bir barış iradesi ortaya koyamazsak ülkemizde yaşayan tüm kesimler kendi namına zarar görecek ve hiçbir kimse veya kesim bu çatışma ortamından karlı çıkmayacaktır.

Barış ve huzur ortamının tesisi ülkemizin, orta doğuda son 4-5 yıldır devam eden ateş çemberinden çıkması için şart ve elzemdir.

Birçok alanda vermiş olduğumuz canlarla, maddi ve manevi kayıplarla gelinen bu noktada yeniden Demokrasiden ödün verilemez.

Bunun çözüm yeri Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir. Ülkemiz insanı seçimlere büyük bir teveccüh göstererek, sandık başına gitmiş ve bu konudaki iradesini ortaya koymuştur. Halkın iradesi çözüm ve Barış’tan yana tesis etmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisinde grubu bulunan tüm siyasi partileri bunun sorumluluğunu taşımaya, biran önce bir araya gelerek Koalisyonun kurulması ve ülkemizin içinde bulunduğu çatışma ortamından çıkması için gereken hassasiyeti göstermeye davet ediyoruz.

TATVAN TİCARET VE SANAYİ ODASI

Paylaş