x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Türkiye’nin kültürel mirasının tanınması ve korunması misyonuyla Anadolu Kültürel Girişimcilik (AKG), müze mağazalarında satılmak üzere özel olarak tasarlanacak ürünlerin yarışacağı Anadolu’nun Kadın Gücü adlı yarışmanın ikincisini düzenlemektedir. Daha çok kadının üretime, tasarıma ve dünyaya tanıtımına destek vermeyi hedefleyen yarışmada kadın girişimci ve tasarımcılar tarafından üretilen eserler yarışacaktır. “Dünyanın En büyük Müze Mağaza Zinciri” unvanına sahip Anadolu Kültürel Girişimcilik, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerlerindeki ticari alanları işletmektedir.

Anadolu’nun Kadın Gücü adını taşıyan yarışma, geleneksel motifleri ve kültürel değerleri modernize ederek günümüze taşıyan ürünlere dönüştürmeyi teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Yarışmanın bu yılki teması “Bereket” olarak belirlenmiştir. Yarışmada seçilecek ürünler ise AKG yetki alanlarındaki müze mağazalarında satışa sunulacaktır.

Yarışmaya katılacak kadın üretici ve tasarımcılar, 5 ayrı kategoride yarışacaktır. TakıTekstil, Ev & Dekorasyon (Züccaciye), Kahve Seti kategorilerinde satışa sunulmaya hazır ürünler yarışırken İllüstrasyon kategorisinde yaratıcı çizgiler arasından seçim yapılacaktır.  

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerlerindeki ticari alanların işletme yetkisine sahip Anadolu Kültürel Girişimcilik (AKG), Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ve Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü (DÖSİMM) iş birliği ile, kadın girişimci ve tasarımcılara yönelik bu düzenlenen yarışmaya, internet sitesi www.anadolununkadingucu.com üzerinden başvuru kabul etmektedir.

Seçkin bir jüri tarafından 5 ayrı kategoride değerlendirilecek ürün ve tasarımların birincileri, Anadolu Kültürel Girişimcilik çatısı altındaki 133 müzenin 147 mağazasında ziyaretçilerle buluşarak satışa sunulacaktır. Yarışmayı kazanan üreticilere 10.000 TL ön alım garantisi verilmektedir. Yarışmacılar tek bir kategori üzerinde başvuru yapabilmektedir.

Kategoriler: Takı, Tekstil, Ev & Dekorasyon (Züccaciye), Kahve Seti ve İllüstrasyon

Yarışma Başvuru Süresi : 10 Ocak 2020

Başvuru için: anadolununkadingucu.com

Ödül: 10.000 TL ürün alım garantisi

Bilgi için: anadolununkadıngucu@360iletisim.com.tr

Paylaş