x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odamız tarafından İŞKUR destekli olarak odamıza bağlı Adilcevaz ilçemizde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kursu açıldı.

Odamız tarafından Tatvan, Ahlat ve Adilcevaz ilçelerinde açılması planlanan 6 kurs arasında yer alan Adilcevaz ilçemizdeki kursumuz Adilcevaz Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda düzenlendi.

Tatvan ilçemizde 2, Ahlat ilçemizde ise 1 olmak üzere planlanan 6 kurstan 3’ü başarıyla tamamlanırken, bu kursların 25 kişilik 4. Sınıfı ise Adilcevaz ilçesinde girişimci adaylarına yönelik açıldı. Toplam 4 gün süreyle devam edecek olan kursta girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ile sorumlu girişimcilik kavramı ve tecrübe paylaşımı gibi başlıca konular ele alınacak. Kursu başarıyla tamamlayan girişimciler ise almaya hak kazanacakları “Girişimcilik” sertifikası ile KOSGEB’in yeni girişimci adaylarına yönelik sunmuş olduğu desteklemelerden faydalanabilecek.

Adilcevaz ilçemizde startı verilen kursu ziyaret eden Odamız Başkan Yardımcısı Yılmaz Lebit, girişimci adayı kursiyerlerle bir araya gelerek, hem tavsiyelerde bulundu hem de başarı dileklerini iletti.

TATSO olarak açmayı planladıkları 6 kursun ilk 4’ünü açtıklarını geriye kalan 2 kurs için ise E-Devlet üzerinden başvuruların devam ettiğini kaydeden Odamız Başkan Yardımcısı Yılmaz Lebit, 19-22 Kasım ve 03-06 Aralık 2019 tarihleri arasında Tatvan’da düzenlenecek olan bu yılın son Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kursuna katılmak isteyen adayların başvuru süresi dolmadan gerekli başvurularını yapmaları gerektiğine dikkat çekti.

Paylaş