Ufuk Avrupa ve AB Programları İstişare Toplantısı Hk.Tarih ve Saat- 26/10/2020
14:30 - 16:00


Sayın Üyemiz,

TOBB’ den alınan yazıda; Ülkemizin 2004 yılından beri Asosiye Ülke olarak Avrupa Birliği Çerçeve Programları’na katılım sağlandığı belirtilmektedir.

2014 yılında başlayan ve 2020 yılında sona erecek olan Ufuk2020 Programı’nın devamı niteliğindeki 9. Çerçeve Programı’nın (Ufuk Avrupa) 2021-2027 yılları arasında yaklaşık 100 milyar Avro ile bilim ve yenilik faaliyetlerini desteklemesi öngörüldüğü belirtilmektedir.

Programın amaçlarının Avrupa Birliği’ni bilimsel ve teknolojik yönden güçlendirmek, Avrupa’nın yenilik kapasitesini, rekabetçiliğini ve istihdamını yükseltmek, toplum önceliklerini karşılamak ve Avrupa’nın sosyo-ekonomik model ve değerlerini sürdürmek olduğu belirtilmektedir.

Bu doğrultuda, Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği (AB) Başkanlığı, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliğinde hazırlanmakta olan, Dışişleri Bakan Yardımcısı Sn. Faruk Kaymakcı, TÜBİTAK Başkanı Sn. Prof. Dr. Hasan Mandal ve Birlik Başkanı Sn.M.Rifat Hisarcıklıoğlu’ nun katılımıyla “Türkiye – AB İlişkileri Ekseninde Ufuk Avrupa ve AB Programları İstişare Toplantısı” nın 26 Ekim 2020 tarihinde saat 14:30-16:00 arası video konferans aracılığıyla gerçekleştirileceği belirtilmektedir.

Program detayı ekte sunulmaktadır.

Saygılarımızla.

Çevirimiçi Bağlantısı:

https://tobb-org.zoom.us/webinar/register/WN_gCvumNIgQlaBG_McQTgdRg

Öncekini Oku

Sosyal Medya Yönetimi Eğitimi

Sonrakini Oku

Afrika Kalkınma Bankası İş Fırsatları Semineri

En Popüler

Tıkla, Destek Al
Nasıl yardımcı olabilirim ?
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz ?