Diğer Haberler

TOBB GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU BÖLGE BAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ YAPILDI

 

Yapılan seçimler öncesinde bir konuşma yapan TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, girişimciliği özendirmek için kurdukları kadın ve genç girişimci kurulları mayasının tuttuğunu belirtti. "Her geçen gün kendisinden iş isteyenlerin sayısının azaldığını, iş kurmak için yardım isteyenlerin sayısının ise arttığına dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, "Artık günde ortalama 20 yeni iş fikri geliyor. Son 3 yıldır girişimcilik ülkemizde moda oldu. Ama aslında biz moda olsun diye değil, ülkemizin geleceği için bu konuyu önemsedik. " şeklinde konuştu

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB), Ankara'da 81 ilin Genç Girişimciler Kurulu Başkanlarının katılımıyla gerçekleştirdiği Genç Girişimciler Kurulu Bölge Başkanlığı seçimleri yapıldı.

Ağrı, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Tunceli ve Van İllerinin Genç Girişimciler Kurulu'ndan oluşan bölge başkanlığı seçimleri sonucunda Doğu Anadolu Bölge Başkanlığı seçimleri sonunda ise Bitlis İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Vasıf BAKIRHAN seçildi. 

Bitlis İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Vasıf BAKIRHAN, "Bölge İllerimizin Genç Girişimcileri bizleri tercih etmişlerdir. Bitlis'in tercih edilmesinde seçim öncesi Genç Girişimciler Kurulu'nun yaptığı çalışmalar değerlendirilmiş ve Bitlis'in stratejik konumda yer alması ve bölgenin gelişime en elverişli illerinin başında yer alması gibi nedenlerden dolayı bizlerin gölge başkanı seçilmemizde etkisi olmuştur" dedi. Bu tercihlerinden dolayı ayrıca bölge başkanlarına teşekkürlerini iletti. 

Yapacakları çalışma ve hizmetleri anlattıklarını da kaydeden BAKIRHAN, "Bu çalışmalarımız Bitlis'in tercih edilmesinde önemli bir rol oynamışlardır. TOBB çatısı altında 7 bölge başkanlarından biri olarak görev alacak olan Bitlis ili, tüm bölgeye en iyi hizmeti vermeye ve bölgeyi en iyi şekilde temsil etmeye gayret gösterecektir. Bu dönemde Bitlis başta olmak üzere tüm bölgemizde genç girişimci sayısının artması ve gençlerin iş dünyasında daha aktif rol alması noktasında Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası'nın da destekleriyle girişimlerimizi artırarak devam ettireceğiz" ifadelerini kullandı.